Automašīnas riepas nodilums – ko tas var pavēstīt?

Automašīnu riepu gumija ne tikai ar laiku noveco, bet arī pakāpeniski nodilst saskarē ar ceļa segumu, tāpat riepas var tikt mehāniski bojātas. Ja caurdurts riepas bojājums būs pietiekoši neliels, riepu būs iespējams salabot. Taču nevienmērīga riepu nodiluma vai riepu gumijas deformācijas dēļ automašīnas riepas būs jānomaina, jo šādi riepas bojājumi nopietni apdraud drošību uz ceļa. Nevienmērīgs nodilums var uzrādīt gan kļūdas riepu uzturēšanā, gan nepieciešamību regulēt riteņu savirzi vai pārbaudīt automašīnas balstiekārtu.

Kad riepas nodilums ir pārāk liels?

Riepas protektora svarīgākais uzdevums ir nodrošināt pēc iespējas labāku saķeri ar ceļa segumu. Ziemā, kad riepu protektoram ir pēc iespējas efektīvāk jānovada gan ūdens, gan sniegs un dubļi, būtisks faktors ir protektora dziļums.

Visbiežāk jaunu ziemas riepu protektors ir 8-10 mm dziļš, taču, lai ziemas riepas nezaudētu savu efektivitāti uz ceļa, to protektora dziļums nedrīkst būt mazāks par 4 mm. Arī vissezonas riepas nedrīkst būt seklākas par 4 mm.

Riepas būs jānomaina arī gadījumos, kad nevienmērīga nodiluma dēļ ir zuduši riepu protektora bloki, ir atsegušās riepu iekšējās konstrukcijas šķiedras, riepu sānu malas zaudē savu stingrību un riepu novecošanās dēļ parādās plaisas.

Ko par automašīnas uzturēšanu var pateikt riepu nodilums?

Riepas ir vienīgais automašīnas saskares punkts ar ceļa segumu. Tādēļ riepu nevienmērīgs nodilums ne tikai uzrāda kļūdas riepu apkopē, bet arī pat nelielus defektus balstiekārtas līdzsvarā.

Pārmērīgs nodilums riepas protektora centrālajā daļā liecina par pārāk lielu riepu gaisa spiedienu, kamēr nodilums sānu malās – par ilgstoši nepietiekamu. Savukārt, regulāri punktveida nodiluma laukumi pāri riepas malai var liecināt gan par riepas nelīdzsvarotību, gan balstiekārtas problēmām.

“Riepu garāža” servisa centros ir ne tikai pieejams viens no plašākajiem jaunu un lietotu riepu klāstiem, bet arī pilns servisa pakalpojumu klāsts no riepu montāžas, balansēšanas, riteņu savirzes regulēšanas līdz riepu vai disku remontam un uzglabāšanai piemērotos apstākļos. Lai iegūtu vairāk informācijas vai pieteiktu pakalpojumu, apmeklējiet www.riepugaraza.lv.