2022. gads – Oficiālās brīvdienas Latvijā

Latvijā tāpat kā citās daudzās valstīs ir svētku dienas, kas tiek atzīmētas kalendārā ar sarkanu krāsu. Šādu kārtību paredz Latvijas Republikas likums “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”. Saskaņā ar Darba likuma 144.pantu Darbs svētku dienās, Latvijā netiek nodarbināti darbinieki šajos sarkanajos datumos, jo tās skaitās oficiālas brīvdienas. Gadījumā, ja tomēr darbinieks tiek nodarbināts svētkos, tam tiek piešķirta vai nu papildus atpūta, vai arī atbilstoša atlīdzība.

Turklāt ir vēl tādas īpaši atzīmētas brīvdienas, kā 4.maijs, 18.novembris un Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena. Šeit likums paredz to, ka, ja kādi no šiem svētkiem iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.

Pārceltās brīvdienas Latvijā – Ja kalendārajā gadā starp sarkanajiem datumiem un iknedēļas brīvdienām iekrīt darbdiena, šajā gadījumā Latvijas Ministru kabinets sagatavo rīkojumu, kurā tiek paredzēts pārcelt darba dienu uz tuvāko sestdienu. Tādā veidā šī darbdiena, kas iekrita pa vidu starp svētkiem un brīvdienām, būs brīva, bet atstrādāt to nāksies jau iepriekš noteiktajā sestdienā.

Svarīgi! 2022.gadā nav nevienas pārceļamās darba dienas, jo nav izveidojusies situācija, kad darba diena iekrīt starp iknedēļas brīvdienām un svētku dienām jeb sarkanajiem datumiem!

Brīvdienu kalendārs 2021

Janvāris

1.janvāris – Jaungada diena

Aprīlis

15.aprīlis – Lielā piektdiena

17.aprīlis – Pirmās Lieldienas

18.aprīlis – Otrās Lieldienas

Brīvdienas Maijā

1.maijs – Darba svētki, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena

4.maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena

8.maijs – Mātes diena (maija otrā svētdiena)

Jūnijs

5.jūnijs – Vasarsvētki

23.jūnijs – Līgo diena

24.jūnijs – Jāņu diena

Brīvdienas Novembrī

18.novembris – Latvijas Republikas Proklamēšanas diena

Decembris

24.decembris – Ziemassvētku vakars

25.decembris – Pirmie Ziemassvētki

26.decembris – Otrie Ziemassvētki

31.decembris – Vecgada diena