Interneta lapas atvēršanās ātrums – kādēļ tam ir jāpievērš uzmanība?

Interneta veikali pircējiem piedāvā iespēju ērti, ātri un vienkārši iepirkties internetā, neizejot no mājām. Taču ātrums digitālajā vidē atšķiras no ātruma reālajā dzīvē. Pat iespēja ietaupīt laiku, iepērkoties interneta veikalā pāris minūšu laikā, var šķist pārāk ilga lēnās interneta vietnes atvēršanās dēļ. Pārāk lēns interneta vietnes darbības ātrums var ne tikai veicināt lietotāja lēmumu pamest konkrēto interneta lapu un veikt pirkumu citā interneta veikalā, bet arī ietekmēt šī interneta veikala pozīcijas meklētājprogrammu rezultātu lapās. Tādēļ kvalitatīvi veikts SEO audits nevar iztikt bez lapas ātruma analīzes un uzlabojumu ieteikumiem zemu rezultātu gadījumā.

Kā ātrums uzlabo lietotāja pieredzi?

Lietotāja pieredze ir viens no galvenajiem kritērijiem interneta meklētājprogrammu algoritmos, pēc kuriem interneta vietnes tiek novērtētas un parādītas meklētājprogrammu rezultātu lapās.

Jo precīzāk interneta vietne atbilst lietotāju gaidām un spēj piedāvāt kvalitatīvu lietotāja pieredzi, jo augstāk interneta veikals atradīsies pārlūkprogrammu meklēšanas rezultātos, iegūstot labāku redzamību un apmeklējumu, kas ir SEO uzlabošanas pasākumu galvenais mērķis.

Labs lapas darbības ātrums nozīmē, ka lietotājs netiek kavēts nevienā pirkuma veikšanas vai lapas iepazīšanas posmā, un ļauj potenciālajam pircējam justies pārliecināti par interneta veikala uzticamību. Tieši, tādēļ lapas ātrums ir svarīgs lietotāja pieredzes aspekts.

Kā interneta veikala ātrums ietekmē peļņu?

Veiksmīga interneta veikala izveide nebūs iespējama, neuzlabojot zemu interneta vietnes ātrumu. Lēns darbības ātrums ne tikai negatīvi ietekmē lapas redzamību meklētājprogrammu rezultātu lapās, bet arī palielina to potenciālo pircēju skaitu, kas pamet interneta vietni pirms tās izskatīšanas, un veido negatīvu priekšstatu par zīmolu. Visi šie aspekti samazina interneta vietnes redzamību un pievilcību, liekot pircējiem doties uz citiem līdzvērtīgiem interneta veikaliem, tādējādi samazinot izdarīto pirkumu skaitu un peļņu.

E-komercijas.lv pieredzējušo SEO speciālistu komanda saviem klientiem piedāvā pilnu SEO optimizācijas pakalpojumu klāstu. Tādi SEO pakalpojumi kā atslēgvārdu un konkurentu izpēte, tehniskā, iekšējā un ārējā SEO optimizācija, satura radīšana ļaus Google meklēšanas rezultātos vienmēr būtu soli priekšā konkurentiem. Apmeklējiet vietni  www.e-komercija.lv un uzziniet, kādi SEO pakalpojumi var būt noderīgi Jūsu interneta veikalam.