Jumta konstrukcijas un seguma izvēle – kam pievērst uzmanību?

Plānojot jebkuras ēkas būvniecību, būtisks uzdevums ir jumta konstrukcijas un seguma izvēle. Ir dažādi jumta konstrukcijas veidi, taču ne visi ir piemēroti visām ēkām un jumta segumiem. Lai izvēlētos piemērotu ilgtermiņa risinājumu, izvērtējiet savas vajadzības un piedāvātās iespējas. Lūk, daži faktori, kam pievērst uzmanību.

Ēkas atrašanās vieta

Faktors, kas ietekmē jumta izvēli, ir ēkas atrašanās vieta. Piemēram, ja ēku plānots būvēt vietā, kur pārsvarā ir aizvējš, var izvēlēties jumtu ar lielāku slīpni. Savukārt vējainā vietā, piemēram, klajā laukā, drošāka izvēle ir lēzens jumts. Izvēloties lēzenu jumtu, ir jāņem vērā tā kopšanas prasības un specifika – uz šāda veida jumta krājas sniegs, tādēļ ir svarīgi, lai jumta kopnes būtu pietiekami izturīgas un slodzei atbilstošas.

Populārākie jumta konstrukcijas veidi

Populāra izvēle ir divslīpju jumta konstrukcija. Tā ir piemērota vairumam mazstāvu ēku, turklāt šis konstrukcijas veids ir saderīgs ar lielāko daļu jumta segumu.

Vēl viens iecienīts risinājums ir mansarda jumts, kas dod iespēju izmantot bēniņu zonu.

Ja rodas kādas neskaidrības par labākās jumta konstrukcijas izvēli, konsultējieties ar zinošiem speciālistiem, kuri izvērtēs situāciju un ieteiks labākos risinājumus. Lai lēmumu pieņemt būtu vienkāršāk, noderēs arī spāru konstrukcijas paraugs.

Izmaksas

Vēl kāds lēmums, ar ko ir jārēķinās – plānotās izmaksas. Jumta kopnes cena ir atkarīga no dažādiem faktoriem, tostarp kvalitātes, kas ir būtisks faktors ilgtermiņa risinājuma izvēlē.

Tenter.lv – risinājumi visām prasībām

Ja ir nepieciešamas koka pārseguma kopnes, ieskatieties SIA “Tenter” piedāvājumā www.tenter.lv un izvēlieties savām prasībām atbilstošu risinājumu. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir koka kopņu ražošana un koka kopņu montāža. Koka kopnes tiek ražotas no augstas kvalitātes kokmateriāliem, ievērojot visas kvalitātes prasības.

Tenter.lv katalogā atradīsiet vairākus tipveida projektus, lai ērti un vienkārši varētu izvēlēties sev piemērotāko risinājumu.

SIA “Tenter” būs īstais risinājums arī tad, ja aktuālas koka karkasa sienas. Zinošie uzņēmuma speciālisti konsultēs un ieteiks labākos variantus atbilstoši katrai situācijai. Plašāku informāciju atradīsiet www.tenter.lv.