Kā izvēlēties ērtu dīvānu?

Jaunu mēbeļu iegādē ir jāņem vērā ne tikai to cena vai vizuālais izskats, bet arī iebūvēto, mīksto vai korpusa mēbeļu piemērotība telpas izmēriem un vēlamajai funkcionalitātei. Dīvāns ir daudzpusīga mēbele, kas pat nelielai telpai piešķir nepieciešamo funkcionalitāti un komfortu, jo to var izmantot gan kā ērtu sēdvietu atpūtai, gan kā papildus guļvietu viesu izguldīšanai. Atliek vien plašajā dīvānu piedāvājumā atrast vispiemērotāko risinājumu.

Kā izvēlēties dīvāna izmēru?

Viens no svarīgākajiem ērti iekārtotas telpas principiem ir atbilstoša izmēra mēbeles. Pirms dīvāna iegādes ir nepieciešams pārmērīt ne tikai pašu telpu, bet arī pārbaudīt mēbeļu ienešanas ceļu telpā, sākot no durvju ailēm līdz kāpņu telpai, lai pārliecinātos, ka izvēlēto dīvānu būs iespējams ienest telpā.

Dīvāni, kuru izmēri ir pārāk lieli, traucē pārvietošanās kustības brīvību telpā. Tādēļ starp dīvānu un citām mēbelēm vai sienām atkarībā no plānojuma ir jāatstāj vismaz 45 – 60 cm liela brīva telpa, kas ļauj viegli pārvietoties telpā, atvērt vai aizvērt telpā esošos skapjus, atvilktnes vai durvis.

Kā dīvānā forma ietekmē telpas plānojumu?

Gan plašās, gan nelielās telpās dīvāns var kalpot kā telpas sadalītājs noteiktās funkcionālās zonās, piemēram, definējot atsevišķas telpas daļas atpūtai, guļvietai, saviesīgām sarunām vai darba zonai.

Tādas dīvānu konfigurācijas kā taisni vairāku sēdvietu dīvāni, izvelkamie stūra dīvāni, U-formas vai moduļu dīvāni, kas ļauj izveidot individuāli vispiemērotāko dīvāna komplektāciju, ļauj dīvānu izvietot jebkurā telpā neatkarīgi no tās izmēriem vai proporcijām un maksimāli efektīvi izmanto visu pieejamo telpas platību. Stūra dīvāni vairāk būs piemēroti nelielām vai sarežģītas konfigurācijas telpām, bet gari taisnstūrformas dīvāni – plašām telpām.

Mēbeļu veikals “4istabas” vienuviet ir apvienojis vienu no plašākajiem un daudzveidīgākajiem mēbeļu un interjera elementu klāstiem, kas ļauj iegādāties kvalitatīvas virtuves mēbeles, dīvānus, gultas, gultas bērniem, skapjus un citas mēbeles par izdevīgām cenām. “4istabas” veikalos un interneta vietnē www.4istabas.lv ir pasūtami arī iebūvējamie skapji un virtuves komplekti, lai vienuviet varētu ātri un vienkārši atrast visu nepieciešamo ērta mājokļa iekārtošanai.