Kas ir jāzina, pirmo reizi mainot automašīnas riepas?

Automašīnai jaunas riepas būs nepieciešamas gan pārāk liela nodiluma, gan pēkšņu mehānisku bojājumu dēļ, ja tie būs pārāk lieli, lai veiktu riepu remontu. Izvēloties jaunas riepas, ir jāņem vērā dažādu riepu raksturlielumu un īpašību kopuma atbilstība automašīnas modelim, braukšanas apstākļiem uz biežāk lietotajiem ceļiem un individuālām braukšanas stila iezīmēm. Tādēļ, ja nav bijusi iepriekšēja automašīnas uzturēšanas pieredze, daudzu aspektu dēļ jaunu riepu komplekta izvēle un maiņa var šķists sarežģīts process. Taču, ievērojot galvenos riepu un disku saderības principus, ir iespējams izvēlēties jaunas sezonas vai vissezonas riepas bez dārgu kļūdu pieļaušanas.

Jāsāk ar riepu diskiem

Tērauda vai vieglmetālu sakausējumu lietie diski kalpo par stabilu pamatu riepām, tādēļ, mainot vasaras riepas, vissezonas vai ziemas riepas, tieši esošo disku parametri noteiks pieļaujamo riepu izmēru diapazonu, kas ietekmēs autovadīšanas komfortu un drošību.

Autovadītāja rokasgrāmatā ir pieejama informācija gan par optimālākajiem, gan minimālajiem un maksimālajiem riepu un disku izmēriem, kas būtu piemēroti konkrētajam automašīnas modelim. Nepieciešamo informāciju var nolasīt arī no marķējuma uz vadītāja puses sānu durvīm.

Saderīgu riepu nozīme

Visas sezonas un vissezonas riepas ir marķētas ar riepas platuma, diametra, augstuma, konstrukcijas un vecuma informāciju, lai varētu pārliecināties par riepu atbilstību konkrētajai situācijai.

Automašīnas riteņi ir tiešā veidā saistīti ar automašīnas konstrukcijas veiktspēju un ik detaļai ir sava nozīme. Ja riteņu izmērs tiek palielināts vai samazināts, proporcionāli mainās arī tādi automašīnas vadāmības faktori kā paātrinājuma potenciāls, saķere ar ceļa segumu, inerce un rites pretestība. Jo lielākas būs atšķirības starp izmainītajiem un optimālajiem riepu un disku izmēriem, jo jūtamākas būs izmaiņas automašīnas vadāmībā un stabilitātē.

“MMK Riepu serviss” savos servisa centros un tiešsaistes veikalā piedāvā vienu no lielākajām riepu un disku izvēlēm. Starp 80 000 riepu modeļu no vairāk nekā 50 populāru un auto ekspertu novērtētiem riepu ražotāju zīmoliem būs viegli atrast visatbilstošāko risinājumu riepu maiņai. Lai iegādātos jaunas ziemas vai vissezonas riepas jau tagad, apmeklējiet www.mmkserviss.lv.