Riepu maiņa uz vasaras riepām – viss, kas par to ir jāzina

Pavasaris ir pienācis nemanot, autovadītāji sāk mainīt riepas uz vasaras riepām, kas ir svarīgs priekšnoteikums drošai un stabilai braukšanai. Visiem ir zināms, ka vasaras riepas ir speciāli izstrādātas, lai nodrošinātu optimālu sniegumu siltos laikapstākļos uz sausa vai mitra ceļa seguma. Kas jāzina par riepu maiņu un kā tās uzglabāt? Lasiet raksta turpinājumu un esiet droši par savu braukšanu!

Kāpēc ir jāmaina riepas?

Bieži vien autovadītāji nesaprot, kāpēc gan ir jāmaina riepas uz vasaras, ja tiek lietotas vissezonas riepas. Protams, ja auto tiek lietots reti, vissezonas riepas var būt laba alternatīva, taču, ja auto tiek lietots pastāvīgi, labāk tomēr ir lietot tieši sezonai atbilstošas riepas.

Vasaras riepas ir izgatavotas no cietākas gumijas maisījuma, kas mazāk izdilst siltumā un nodrošina labāku saķeri, stabilitāti un bremzēšanas efektivitāti karstā laikā. Turklāt, pateicoties speciālajam gumijas maisījumam un protektora dizainam, vasaras riepas nodrošina efektīvāku bremzēšanu gan uz sausa, gan uz slapja ceļa.

Kad ir jāmaina riepas un kā tās uzglabāt nesezonas laikā?

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem vasaras riepas ir atļautas no 1. marta līdz 1. decembrim. Tomēr nav ieteicams vadīties pēc datuma kalendārā, vasaras riepas ieteicams uzstādīt tad, kad vidējā diennakts temperatūra stabili pārsniedz +7 grādus pēc Celsija.

Kad riepas ir nomainītas, rodas nākamais jautājums – kā tās uzglabāt? Visbiežāk cilvēki glabā riepas garāžā vai pagrabā. Der atcerēties, ka riepas jātur tīras un sausas, vēlams tumšā un vēsā vietā. Riepas var uzglabāt gan vertikāli, gan horizontāli, bet svarīgi ir nodrošināt, ka tās nav pakļautas tiešiem saules stariem vai ķīmiskām vielām. Taču viennozīmīgi labākā riepu uzglabāšanas vieta ir riepu serviss.

Kas ir jāpārbauda pirms vasaras riepu ekspluatācijas?

Pirms tiek nomainītas riepas, pārliecinieties par to, ka riepu protektora dziļums ir vismaz 1.6 mm, kas ir minimālā likumā pieļaujamā norma vasaras riepām, tomēr drošāk ir uzturēt protektora dziļumu virs 3 mm. Ja esiet pamanījis, ka protektora dziļums ir par mazu, ir laiks iegādāties jaunas riepas. Bez tā visa ir arī riepu balansēšana un savirzes regulēšana par ko būtu jāpadomā, lai droši justos uz ceļa.

Riepu balansēšana

Riepu balansēšana ir svarīgs process, kas nodrošina auto riepu līdzsvaru un stabilitāti braukšanas laikā. Tā palīdz izvairīties no nepatīkamām stūres vibrācijām, kā arī samazina riepu un piekabes daļas nolietojumu. Kad ir nepieciešama riepu balansēšana?

  • Pēc jaunu riepu montāžas;
  • Pēc riepu remonta, lai nodrošinātu to, ka riepa ir līdzsvarota;
  • Ieteicams pārbaudīt un, ja nepieciešams, balansēt riepas ik pēc 10 000 līdz 15 000 km, vai saskaņā ar auto ražotāja ieteikumiem;
  • Ja novērojat vibrāciju vai neparastu riepu nodilumu;
  • Pēc riepu maiņas uz vasaras riepām vai uz ziemas riepām.

Riepu savirzes regulēšana

Riepu savirzes regulēšana jeb riteņu pareizās ģeometrijas iestatīšana ir svarīgs process, lai nodrošinātu auto stabilitāti, optimālu saķeri ar ceļu un vienmērīgu riepu nodilumu. Šis process ietver riteņu leņķa regulēšanu attiecībā pret automašīnas šasiju, atbilstoši ražotāja norādījumiem. Kad ir vajadzīga riepu savirzes regulēšana?

  • Ja auto ir cietis avārijā vai riepa spēcīgi iebrauca bedrē, savirze var būt jāpārbauda un jāregulē;
  • Jāveic savirzes regulēšana pēc jebkuru piekares vai stūres daļu nomaiņas;
  • Ieteicams veikt savirzes pārbaudi vismaz reizi gadā vai katru reizi, veicot riepu maiņu, lai nodrošinātu, ka auto šasija un riepas ir pareizi iestatīti;
  • Ja tiek novērots nevienmērīgs riepu nodilums vai izmaiņas vadāmībā.

MMK Riepu Serviss – drošība uz ceļa

Ja meklējat labu riepu servisu, kur ir ne tikai kvalitatīva riepu montāža, balansēšana un savirzes regulēšana, bet arī liels jauno riepu piedāvājums, ieskatieties MMK Riepu Serviss pakalpojumu klāstā! Profesionāli darbinieki veiks visus riepu apkopes darbus un sniegs konsultācijas attiecībā uz jaunu riepu iegādi. Jebkuru jautājumu gadījumā sazinieties ar MMK Riepu Serviss darbiniekiem vai ienāciet www.mmkserviss.lv, kur var gan pasūtīt jaunas riepas, gan pieteikties uz riepu maiņu!