SUP dēļi vai e-foil – kas jāņem vērā plānojot atpūtu uz ūdens?

Lai arī abi dēļu veidi, SUP un e-foil, piedāvā lielisku atpūtu uz ūdens, tie ir divi dažādi ūdens sporta veidi, kas savstarpēji atšķiras ne tikai pēc piedāvātās braukšanas pieredzes, bet arī pēc nepieciešamās fiziskās sagatavotības un pieredzes.

Kas ir e-foil?

E-foil ir mūsdienīgs ūdens sporta aprīkojums, kas sniedz iespēju lidot virs ūdens virsmas un sasniegt pat 30 km/h. E-foil konstrukciju veido sērfošanas dēlim līdzīgs viegls karbonšķiedras dēlis, kuram piestiprināts zemūdens spārns un dēļa konstrukcijā iestrādāts elektromotors.

Elektromotors ar uzlādējamo bateriju nodrošina braucienam nepieciešamo jaudu, tādēļ e-foil ir iespējams izmantot gan ezeros un upēs, gan jūrā neatkarīgi no viļņiem, straumes vai vēja. Tiklīdz e-foil sasniedz noteiktu ātrumu, zemūdens spārns sāk celt dēli virs ūdens un sākas lidojums.

Kādu atpūtas pieredzi piedāvā SUP dēļi?

Atšķirībā no dinamiskajiem e-foil SUP dēļi ir populāri savas vienkāršības un daudzpusības dēļ. Arī SUP dēļus ir iespējams izmantot upēs, ezeros un jūrās, taču tos ir salīdzinoši viegli vadīt airējot.

Lai arī ir pieejami ne tikai tūrisma vai jogas, bet arī sērfošanas un sporta SUP dēļi, kopumā braukšana ar SUP dēļiem ir mierīga un relaksējoša aktivitāte, kas vairāk orientēta uz dabas baudīšanu un fizisku aktivitāti sportiskās formas uzlabošanai. Jo mierīgāka būs ūdenstilpne, jo vieglāk SUP dēli būs vadīt un kontrolēt.

Kas jāņem vērā izvēloties starp SUP vai e-foil?

E-foil ir tehnoloģiski sarežģītāks sporta aprīkojums nekā SUP, tādēļ tā vadīšana prasa zināmu pieredzi un prasmes līdzsvara noturēšanai vai iekārtas vadīšanā. Šī iemesla dēļ e-foil dēļi ir arī dārgāki un tie prasa rūpīgu papildus apkopi, īpaši elektronikas un motora daļām. E-foil un SUP noma ir lielisks veids, kā pārliecināties par piemērotāko risinājumu savai atpūtai, jo tā ļauj izmēģināt un izsvērt visas e-foil un SUP dēļu priekšrocības un arī trūkumus.

Buļļu laivas piedāvā ne tikai plašu laivu, SUP un e-foil dēļu klāstu uzņēmuma tiešsaistes veikalā, bet arī izdevīgus nomas pakalpojumus. Lai, saplānotu savas brīvdienas uz ūdens, ieskatieties www.bullulaivas.lv!